Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen 2023 Eğitim Vizyonu Denizli İl Çalıştayı gerçekleştirildi.
 
Bereketler Sergi ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Denizli Valisi Hasan Karahan, Kaymakamımız Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ile öğretmenler katıldı.
 
Milli Eğitimde kapsamlı bir gelişim programı olan 2023 Vizyon Belgesi kapsamında Merkez ilçe ve ilçelerde düzenlenen çalıştayların sonuncusu olarak düzenlenen İl Çalıştayında konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Çok kıymetli Kaymakamlarım, Belediye Başkanımız, Değerli Milli Eğitim Müdürüm, eğitim sevdalısı çok kıymetli mesai arkadaşlarım, üniversite mensupları, sivil toplum örgütleri hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Hepiniz çalıştayımıza renk kattınız. Teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı, başarılı bir çalıştay olacağına inanıyorum. Türkiye genelinde güzel bir faaliyeti Milli Eğitim Bakanlığımız hayata geçirdi. Milli Eğitim Bakanlığımız ülke genelinde tüm illerde eğitimcilerle bir araya gelerek veriler topladı. Bu veriler doğrultusunda da kapsamlı bir çalışma yapılarak 2023 Eğitim Vizyonu belirlendi. Başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere gerçekten bu hayırlı işe ön ayak oldukları için Bakanlığımızdaki tüm katkıda bulunanlara çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalıştayların 2023 yolunda güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Millet olarak aşkla ve heyecanla başlangıçlar yapıyoruz. Bu başlangıçların amaçlarına ulaşması için sabırla bıkmadan usanmadan çalışmak gerekiyor.  İnşallah o da olur. Türk Milleti kıyamete kadar payidar kalacak diyorsak bunun tohumlarını atmamız gerekiyor. İnşallah burada konuşulanlar da bir gün gelir yankı bulur diye düşünüyorum. Teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.
 
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “2023 Eğitim Vizyonu Denizli Çalıştayında yapılan çalışmalar il raporu olarak Milli Eğitim Bakanlığına sunulacak.