30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
Kutlama töreni ilk olarak Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Düzenlenen törene Valimiz Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Kazım Aslan, Nilgün Ök, Gülizar Biçer Karaca, Haşim Teoman Sancar, Yasin Öztürk  11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kaymakamımız Şükrü Görücü, Kaymakamlar, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
Çelenk Koyma töreninin ardından Valilik Makamında düzenlenen Tebrikat Töreninde, Valimiz Hasan Karahan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tebrikleri kabul ettiler.
Tebrikat’ın ardından program, Valilik önündeki tören alanında düzenlenen kutlama etkinlikleri ile devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı alandaki Denizlililere okundu.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının ardından Topcu Yüzbaşı Emin Furkan’ın yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşması, protokol üyeleri ve törene katılan binlerce Denizlili tarafından coşku ile alkışlandı. Daha sonra günün önemine dair şiirler okundu.
Kutlama töreni Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile devam etti. Etkinlikler kapsamında askerler, gaziler ve sporcular alandan geçişlerini gerçekleştirdiler.  Tören alanına son olarak Denizli Karma Mehteran Takımı geçişini yaptı. Onlarca Denizliliyi coşturan Mehter Takımının geçişinin ardından kutlama etkinlikleri sona erdi.