Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda  15 Temmuz Şehitleri  anıldı.
Etkinliğe; Valimiz Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Cavit Özkan, 11. Komando Tugay Komutanı Topçu Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Kaymakamımız Şükrü Görücü, Okul Müdürleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlik Kuran-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla devam etti.
Etkinlikte konuşan Valimiz Hasan Karahan şu görüşlere yer verdi; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hepimizin bildiği gibi Ders Programlarına alındı ve anma günü olarak kutlanıyor. Bu olayı bütün nesillerimize, evlatlarımıza anlatmak ve böyle bir olayın bir daha yaşanmamasına hazırlık anlamında böyle bir karar alındı. Bundan böyle 15 Temmuz anma günü okulların açıldığı ilk hafta veya ikinci hafta etkinlik olarak kutlanıyor. Olayın esası ve özü yapılan konuşmalarla anlatıldı. Milletimiz bunun farkında. Zor anda milletimiz ‘iş başa düştü’ diyerek eline ne geçirdiyse sokağa çıkarak hain kalkışmayı doğmadan öldürdü. Bu Milletimizin verasetine, basiretine ve cesaretine hayran olmamak mümkün değil. Şehitlerimize rahmet diliyor, Gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Allah bu Millete 15 Temmuz’u bir daha yaşatmasın. Alışmadığımız bir durumdu. Halkına silah çeken Türk askeri kılığında hainleri gördük. İnşallah milletimiz böyle bir kara günü bir daha yaşamaz. Kurumlarımızla,  bürokrasimizle ve siyasetimizle böyle bir oluşuma fırsat vermemeliyiz. Bu konuda hepimiz dikkatli olmalıyız. İyi niyetle olan bazı şeylerin sonu iyi olmuyor. Halkımız Allah, Peygamber diyene gönlünü açıyor. Tarihte de görülmüştür ki hainlikler hep bu yollarla yapılıyor. Milletimize dünyada ihtiyaç var. Dünyanın güzelliği için bu Milletin dik ve sağlam durması lazım. Memleketimiz önemli bir coğrafyada yer almakta. Bu coğrafyada yaşayacaksak uyanık olmamız ve dikkati elden bırakmamız lazım.15 Temmuz’da dünyaya bir ders verdik ve destan yazdık. Milletimizin destanının önünde saygıyla eğiliyorum.”
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından Çanakkale Savaşında aileleri tarafından cepheye uğurlanan askerler ve o dönem yaşananlar canlandırıldı. 15 Temmuz’da şehit olan Astsubay Ömer Halis Demir için yazılan ‘30 Kuş’ şiiri de bir öğrenci tarafından slayt eşliğinde okunarak salonda duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.