Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Denizli’de 164 Amatör Spor Kulübü’ne protokol üyelerinin katıldığı törenle spor malzemesi dağıtımı yapıldı.
 
09-15 Ekim tarihlerinde Amatör Spor Haftasını kutlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, hafta kapsamında Amatör Sporlara desteğini sürdürüyor. Denizli’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda İlimizdeki 164 spor kulübüne malzeme dağıtıldı.
 
Programa; Denizli Valisi Hasan Karahan, Kaymakamımız Şükrü Görücü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, spor kulübü temsilcileri, sporcular ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende halk oyunları ekibi tarafından bir gösteri sunuldu.
 
Programda konuşma yapan Denizli Valisi Hasan Karahan; Denizli’nin her konuda olduğu gibi sporda da güzel işler yaptığını, bundan sonra hep birlikte daha da güzel işler için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Sporun toplumsal hayatta bir ihtiyaç olduğunu sözlerine ekleyen Vali Karahan, malzemelerini alan Spor Kulübü Temsilcilerine çalışmalarında başarılar diledi.
 
Vali Karahan’ın konuşmasının ardından, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Denizli’de faaliyet gösteren 164 spor kulübüne alınan yağmurluk, eşofman, çanta, tişört, şort gibi spor malzemeleri kulüp temsilcilerine teslim edildi.
 
Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kaymakamımız Şükrü Görücü etkinliğin ardından  Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler. 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında Denizli Valisi Hasan Karahan'a bilgi verdi.