Merkezefendi Belediyesi sosyal projelerinin yanında yapısal projeleri ilçeye kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir proje de Merkezefendi sınırları içerisinde olan Bereketler Mahallesi’ne kazandırıldı. Bereketler Mahallesi’ne yapılan ‘Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’ Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımı ile açıldı. Açılış törenine, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ak Parti Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan, Kaymakamımız Şükrü Görücü, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, AK Parti Tavas İlçe Başkanı Hüseyin İnamlık, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Halil Ortaköy, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Metin Düz, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, İş-Kur İl Müdürü Fatih Işık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık ve Merkezefendililer katıldı.
 
Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nun açılış töreninde konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, duaların Afrin’de Zeytindalı Operasyonu’nu gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduğunu belirleterek ve şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak 2014 yılında 6360 sayılı kanunla birlikte Türkiye’de kurulan 28 merkez ilçe belediyesinden birisiyiz. Genç bir ilçeyiz, genç bir belediyeyiz. Geldiğimiz günden beri, Merkezefendi Belediyesi’ni kurduğumuz günden beri en başta insan kaynaklarını, mali kaynakları, zamanı ve datayı en iyi şekilde yönetmek ve Merkezefendi Belediyemizin temellerini sağlam bir şekilde atmak için büyük bir gayret içerisinde olduk. Çok şükür bugüne kadar yapılan birçok anket de gösteriyor ki Merkezefendi ’de yaşayan vatandaşlarımız, Merkezefendi Belediyesi sanki 4 yıldır değil 50 yıldır Merkezefendililere hizmet ediyor görüşlerini anket firmaları ile paylaşıyorlar” dedi. Konuşmasına “Sayın Bakanım, sizlerin belediye başkanlığı yaptığı dönemde Denizlimiz bir il belediyesi idi. Sonradan bütün şehir oldu. Şimdi büyükşehir kategorisinde, merkezde iki ilçemiz var. Artık sistem biraz farklılaştı” diyerek devam eden Başkan Subaşıoğlu, “Biz de geldiğimiz gün Merkezefendi Belediyesi olarak varlığımızı daha fazla hissettirebilmek adına Kayseri’den İstanbul’a bütün ilçe belediyelerini dolaşarak kendimize bir yol haritası çizdik. Bugüne kadar Merkezefendi Belediyesi olarak sosyal, yapısal ve vizyon projeler kategorisinde bir çok projeye imza attık. Bugün Türkiye’de 900’ü aşkın ilçe belediyesi arasında en fazla sayıda sosyal ve kültürel proje üretme konusunda 1. durumdayız. Toplam 3 yıl içerisinde doğrudan doğruya Merkezefendi ‘de yaşayan 100 bin insanımıza dokunmuş durumdayız. Geçtiğimiz günlerde vefat eden dünyaca ünlü sosyolog Şerif Mardin’in bir tezi var. ‘Mobil hale getirmediğiniz sizinle mobilite kazanmamış hiçbir kimse sizinle birlikte değildir’ Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri vatandaşlarımızın bizimle birlikte mobil hale gelmesi için sosyal ve kültürel projeler üretmiş bulunuyoruz” dedi.
 
Açılış töreninde kürsüye çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,” Gözümüz arkada mı, değil. Çünkü hakikaten hizmet destanı yazan arkadaşlarımız var. Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu sayıyor, şunları şunları yaptık diye. Yerimden söyleyesim geldi, dur Muhammet Başkan yeter diye. Elhamdülillah nereden nereye geldik. 2004 yılında belediye başkanı olduğumuzda kasasında parası olmayan, kış geldiğinde kuşların Denizli’nin semalarında hava kirliliğinden dolayı uçmadığı, şehir kanalizasyonlarının açıkta aktığı, şehir sularının %60’nın kayıp kaçak olduğu, en büyük parkların Candoğan ve Atatürk Parklarının olduğu bir Denizli’den şimdi nerelere geldik. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Denizlililer istedi de böyle oldu. Bu milletin evlatlarına ve bu millete hizmet edebilmeyi Cenabı Allah’ın bir lütfu olarak gören hizmetkârlara Denizliler fırsat verdi” dedi. Bakan Zeybekci, “Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Bey’in projelerine baktık. Herhalde bundan sonra Denizli yaz düğünlerini, kır düğünlerini Merkezefendi tarafında yapacak. Gençler yaşadı. Artık sıcak yerlerde değil serin yerlerde, yaylalarda çok güzel düğün salonlarında yapacak. Bizim en çok kullandığımız salonumuz Çatalçeşme Parkı içindeki tiyatro salonu. Yaklaşık 220-240 kişilik koltuk kapasitesi bulunuyor. Şu an burada yaklaşık bin kişi oturuyor. 1200 kişiye kadar da çıkabilir. 220 kişi nereye bin 200 kişi nereye? Allah razı olsun. Ben değerli belediye başkanlarımıza bu hizmet yolunda, hizmet yarışındaki bu gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Merkezefendi İlçesi’nin isim babası olduğunu dile getiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Merkezefendi ilçesinin isim babası bu kardeşiniz. Biliyorsunuz, İstanbul’da Zeytinburnu’ndaki Merkez Efendi Camisi, Merkez Efendi Türbesi, Merkez Efendi Mahallesi’nde bir mübarek insan yatar. Adı Merkez Efendi. Türbesinin başındaki yazı, ‘Denizli Saruhan Köyü’nde doğup’ diye başlar. Yani Denizlilidir, Saruhanlıdır. Onun için Merkez Efendi, İstanbul Zeytinburnulu değil, Denizlilidir. Herkes bilsin diye bu ilçemizin adını Merkezefendi dedik. İnşallah adıyla beraber ilelebet insanlarımızın hoşnut olduğu, güzelliklerle buluştuğu bir yer olsun” dedi.
 
Konuşmasının son bölümünde “Namerde değil, merte bile muhtaç olmayacak Türkiye için katkıda bulunuyoruz” diyen Bakan Zeybekci “Hep beraber işimizi yapıyoruz. Görevini yapan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu eserlerin yapımında emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, başta Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Bey kardeşimize,  bütün meclis üyelerine, Merkezefendi Belediyesi’nde görev alan bütün kardeşlerime, bu projenin mimarına, mühendisine ve işçilerine Allah razı olsun diyorum. Allah tamamını getirsin inşallah. Bu eserlerin güzel düğünlere, güzel toplantılara, milletimiz ve memleketimiz için güzelliklere vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.
 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’nin her yerinde birçok güzellikler ortaya çıkıyor. Bugün de Merkezefendi Belediyemizin yapmış olduğu Toplantı ve Sergi Salonu’nda açılış gerçekleştireceğiz. Allah’ım hayırlı eylesin. İnşallah burada yapacağımız tüm etkinlikler Denizlimize güzellikler getirecek, değerler getirecek. Başta Merkezefendi Belediye Başkanımıza, başkan yardımcılarına ve tüm çalışanlarına huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyorum.  Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 
Denizli Valisi Hasan Karahan, “Biz de Merkezefendi ’de oturuyoruz. Başkanımız bizim o taraflara da güzel hizmetler yapıyor. Hepimiz Denizli’ye, vatandaşlarımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. İnşallah daha çok açılışlarla sizleri bir araya getireceğiz. Allah mübarek etsin. Bereketler ’de açılan bu toplantı ve sergi salonu milletimize hayırlı olsun” dedi.