Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 79. yılında Denizli'de törenlerle anıldı.
 
Denizli Valiliği önünde düzenlenen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Muhabere Albay Osman Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamımız Şükrü Görücü, Kaymakamlar, Daire Müdürleri, askeri erkan ve Muharip Gaziler, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’de iki dakika boyunca siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.
 
Anma programı buradaki törenin ardından Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Atatürk'ü Anma Programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Atatürk” konulu oratoryo seslendirildi. Anma etkinliğinde ayrıca; Atatürk'ün sevdiği türküler de seslendirildi.