İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulunun 2018 yılı ilk toplantısı, Denizli Valisi Hasan başkanlığında yapıldı.
 
Valilik Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; Denizli Valisi Hasan Karahan, Kaymakamımız Şükrü Görücü, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ile Kurulun diğer üyeleri katıldı.
 
Denizli Valisi Hasan Karahan toplantıda yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “İnsan hayatının temel unsuru sudur. Dünya Nüfusun hızla artması, buna karşılık su kaynaklarının sabit kalması sebebiyle de su ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu konuda  git gide bir fakirleşmeden ve global ısınmadan bahsediliyor. Bölgemizde de su ile ilgili çok güzel çalışmalar yapılmış ama risk altında olan bölgelerden biriyiz. Denizli tabi büyük bir tarım şehri ve çok geniş alanlarda sulu tarım yapılıyor. Onun için su bizim için altın değerinde. En hassas bir şekilde elimizden gelen özeni ve dikkati gösterip suyu en verimli şekilde israf etmeden kullanacağız. Konunun öneminden dolayı Bakanlık da bu Koordinasyon Kurullarını önemle takip etmektedir.  İlimiz hergeçen gün büyümekte dolayısıyla temiz ve sağlıklı içme suyu ulaştırmak bizim görevimiz. Bu nedenle mevcut kaynakların daha dikkatli kullanılması sağlamak ve gerekli önlemleri almak durumundayız”
 
Toplantıda daha sonra DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan faaliyetler hakkında sunum yapıldı. Toplantı gündemde yer alan konuların görüşülerek karara bağlanması ile sona erdi.