2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılının sona ermesiyle Denizli’de 187 bin 658 öğrencimiz karnelerini alarak tatile çıktılar. Protokol üyeleri, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’nda öğrencileri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayarak karnelerini dağıttı.

 

Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulun’da düzenlenen karne dağıtım törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Kaymakamımız Şükrü Görücü ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Renkli anların yaşandığı karne dağıtım töreninde Kaymakamımız, öğrencileri başarılarından ötürü kutlayarak tatil günlerinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. 

 

Karnelerin dağıtımından sonra satranç turnuvasında madalya kazanan öğrencilere ve “Kütüphanemi Seviyorum Projesi” kapsamında en fazla kitap okuyarak ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

 

Ödüllerin verilmesinin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan karne konulu Hacivat Karagöz gösterisini izleyen protokol üyeleri daha sonra “Kardeşimde Giysin” Projesi kapsamında oluşturulan sosyal alanın açılışını gerçekleştirdi. Öğretmenlerle hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.

 

İlimizde bulunan 187 bin 658 öğrenci ve 14.355 öğretmen 2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamladı.