Denizli’de lise eğitimini saç tasarım ve güzellik alanında alan kız öğrenciler kendi hazırladıkları saç tasarımlarının defilesini gerçekleştirdi.
Denizli'de lise eğitimini saç tasarım ve güzellik alanında alan kız öğrenciler kendi hazırladıkları saç tasarımlarının defilesini gerçekleştirdi. Birbirinden güzel saç stillerinin sahnelendiği gecede öğrenciler ayakta alkışlandı.
Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, kendi hazırladıkları saç tasarımlarının defilesini gerçekleştirdi. Merkezefendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda ilk olarak Kaymakamımız Dr. Adem Uslu, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Programda ardından Türkiye Liselerarası Kızlar Futbol Turnuvası'nda Türkiye 1.'si olarak Türkiye'yi Sırbistan'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda temsil etmeye hak kazanan Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kız futbol takımı sahneye çağrıldı. Salondakiler başarılarıyla herkesin takdirini toplayan öğrenciler ayakta alkışladı.
Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi saç stillerinin slaytla anlatıldığı gecede, kadınların Türk tarihinde nasıl saç stilleri tercih ettiği görsellerle izleyicilere aktarıldı. Programda sonrasında, okulun Saç Tasarım ve Güzellik Alanı Defilesi gerçekleştirildi. Alan öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı defilede, saçlarına birbirinden farklı şekiller veren öğrenciler seyircilerden büyük beğeni topladı.