Kaymakamımız Şükrü Görücü başkanlığında; İlçemize bağlı resmi, özel okul ve kurum müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının katılımıyla Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi.
 
Merkezefendi Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya; Kaymakamımız Şükrü Görücü, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Koca, İlçe Emniyet Müdürü Neslihan Meltem Uluçam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Alpay, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sevtap Nebiçavuşoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Mine Solakoğlu, Türkiye Kızılay Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, Denizli Kan Bağışı Müdürü Dr. Cengiz Dönmez,  İlçemize bağlı resmi, özel okul ve kurum müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
 
Toplantı Gündeminde;
 
-Okullarda güvenlik tedbirleri,
-Madde Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı
-Eğitim öğretim faaliyetlerinin seyri,
-Değerler eğitimi,  
-Okul kantinlerinin denetimi,
-Öğretmen, öğrenci ve velilerin ikili ilişkileri,
-Velilere karşı güler yüzlü olunması, velilerle ikili ilişkilerde dikkatli olunması,
-İş sağlığı ve iş güvenliğine dikkat edilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması,
-Öğrenci servis iş ve işlemlerinin yapılması, gerekli kontrol ve denetimlerin sağlanması
-Şehit ve Gazi aileleri ve yakınlarının ziyaret edilmesi,
-Öksüz ve yetim öğrenciler ile ilgili çalışmalar,
-Sosyal medyadaki kullanım ve paylaşımlara dikkat edilmesi,
-Kardeş okul uygulamaları,
-Okul çevresindeki bakkal, market, seyyar satıcı  vb. yerlerin denetlenmesi, şüphelenmesi durumunda en yakın emniyet birimlerine bildirilmesi,
-Okulların giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi,
-Okul içi ve dışında öğrencilerin, yabancı kişilerle  iletişime geçmesinin engellenmesi, misafir giriş çıkışlarının ziyaret defterlerine işlenmesi,
-Okulların çevresinde bulunan İnternet kafelerin denetimi,
-Uyuşturucu vb. maddelerle mücadele edilmesi,
-Okullarda Valilik ya da Kaymakamlıklardan izin alınmadan hiçbir faaliyette bulunulmaması,
-Okullarda yapılan programlardan önce Makamın bilgilendirilmesi gerekli Olur’un alınması,
-Okuma yazma seferberliği,
-Resmi yazşma ve protokol kurallarına uyulması,
-Yatılı okul pansiyonlarında giriş ve çıkış saatlerine dikkat edilmesi,
-Okul sağlığı planı oluşturulması ve öğrencilerin periyodik olarak muayene işlemlerinin yapılması
-Okullarda sağlık, temizlik ve hijyen konularına önem verilmesi ve  hijyen eğitim belgelerinin alınması, ilkyardım sertifikası alınması konuları görüşüldü.
 
Türkiye Kızılay Derneği Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu konuşmasında; Kızılay'ın yapmış olduğu faaliyetler, kan bağışının önemi  hakkında  Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği üyelerine detaylı bilgi verdi. 
 
Toplantıda konuşma yapan  Kaymakamımız  Şükrü Görücü,  okullarda güvenlik ve asayiş konularında kurumların koordineli olarak çalışmaları,  temizlik ve hijyene dikkat edilmesi,  kılık kıyafet konularında daha hassasiyetli ve özenli olunması, öğrencilerin ve velilerin madde ve teknoloji bağımlılığı hakkında bilgilendirilmeleri,  öğrenci taşıyan servis firmaları ve çalışanları hakkında detaylı araştırma yapılarak seçilmesi, kontrol ve denetlenlerinin sağlanması gerektiğini, toplantı gündeminde yer alan konuların eksiksiz  olarak  uygulanmasını ve özen gösterilmesini istedi.