Kaymakamımız Şükrü Görücü, Denizlili Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca, tarafından yaptırılan 18 derslikli Havva Süleyman Yağlıca Ortaokulunun Temel Atma Törenine katıldı.
 
Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Kaymakamımız Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.
 
Temel atma töreninde konuşan Valimiz Hasan Karahan; “Güzel bir iş için hafta başında, sabahın ilk saatlerinde beraberiz. Denizlide bir çok açılışa katıldık ama ilk defa bir temel atma törenine şahit oluyoruz. Bu da bizim için ayrı bir anlamlı. İnşallah son olmaz diğer sırada bekleyen hayırseverlerimiz de var. Onlara da arsa teminini sağlayarak okullarımızı tamamlayacağız. Okul konusunda ciddi seviyeleri yakaladık. Türkiye standartlarının oldukça üzerindeyiz. Bundan sonra bize düşen bu hayırlı niyetlerle, güzel amaçlarla yola çıkılan binaların içlerini doldurmak. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki çocuklarımız geleceğimizdir. Süleyman Yağlıca ve Ailesine sizlerin nezlinde teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.
 
Konuşma sonrası Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca’ya eğitime verdiği destekten dolayı Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından plaket teslim edilmesinin ardından butona basılarak temel atma töreni gerçekleştirildi.
 
Merkezefendi ilçesi Yenişehir Mahallesinde yapımına başlanan Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu 18 derslikten oluşacak. Bodrum+zemin+2 kat olacak olan okul 3.500.000 TL’ye mal olacak ve hayırsever 1.500.000 TL katkıda bulunacak.
 
Temel atma töreni sonrası Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulunu ziyaret eden protokol üyeleri burada sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti.