Orta Asya’dan Anadolu’ya tarihin her döneminde insanlığa; huzuru ve barışı,  adaleti ve doğruluğu getiren,  diğer milletlerden insanlarla aynı topraklarda dil, din, ırk ayırt etmeksizin birlikte yaşamayı dünyaya öğreten, mazlumların, çaresizlerin, düşkünlerin yanında olan ve kendinden sayan,  diğer ulusların gıpta ile baktığı, tarihi  kahramanlıklar, başarılar ve zaferlere dolu  atalarımızdan bize yadigar olan uğruna nice canlar verilen,  TÜRKİYEMİZİN evlatları ve neferleriyiz.
 
Vatanımıza, tarih boyunca  fitne ve şer odakları tarafından içerden ve dışarıdan  haince saldırılar, fitneler ve entrikalar   yapıldı, yapılıyor ve yapılacaktır.
 
Türk Milleti, bu ülkeyi kolay bulmadı. Asırlardır, bu topraklar için büyük mücadeleler gösterildi. Büyük bedeller ödendi.  
Çanakkale’de, Sakarya’ da, Dumlupınar’da ve 15 Temmuz’da  halen doğuda, güneydoğuda yiğit evlatları kanlarıyla, canlarıyla ödemeye de devam ediyor.
Bu topraklar mübarek, Bu topraklar bizim, Bu topraklar önemli!
Onun için de bize bin yıldır rahat yüzü göstermiyorlar.
Ancak; Hiç kimsenin şüphesi olmasın bu millet inadına bu topraklara sahip çıkmaya devam edecek ve sonsuza kadar da sahip çıkacaktır.  
 
Napoléon Bonaparte’ın  “İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.”
 
Çanakkale’de görev yapan İngiliz Başkomutanı General Hamilton’un “Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur.” 
 
Bir Millet düşünün ki;  Tarihin her döneminde düşmanının bile saygısını kazanabilen, esaret altına girmeyen, umudunu asla kaybetmeyen vatanı uğruna gözünü kırpmadan canından vazgeçebilen…
 
Şehidi olmayan topraktan Vatan, kana bulaşmayan kumaştan Bayrak olmaz. Şahadetin ızdırabını yaşamayan, çilesini çekmeyen milletten büyük millet olmaz.
Bu nedenle Şair  “ Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, uğrunda  ölen varsa VATANDIR”  demiştir.
 
15 Temmuz’da dış mihraklar tarafından desteklenen ve finanse edilen Fetö/Pdy ihanet çetesi,  Milletin canına ve  malına kastetmiş, Devletimizin bekasına zarar vermek için her türlü alçaklığa başvurmuş ve alçalmada sınır tanımamış, Demokrasimize ve irademize haince saldırıda  bulunma cüretinde bulunmuştur.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Yüce  Milletimiz, Kararlı duruşu ve mücadelesi sayesinde hainler emellerine ulaşamayarak  yerle yeksan olmuşlardır.
 
Vatan ve Millet aşkını bütün dünyaya bir kez daha yüksek sesle haykıran ve Demokrasiye sahip çıkan  Yüce Türk Milletimiz; Kararlı ve cesaretli duruşuyla, kirli ve karanlık oyunları sahneleyen yapı ve oluşumları  ağır bir yenilgiye uğratmıştır.
 
Türkiye, bir kez daha dünyaya Demokrasi dersi vererek darbeler ve kirli senaryoları planlayanları  sükutu hayale uğratmış,  mazlumlara  umut ışığı olmuştur.
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün 2’ci yıldönümünde;
 
Büyük Milletimizin Bütün Ölümsüz Şehitlerine;
Selam,  Rahmet ve  Minnet Size! Ruhlarınız şad  Mekanınız Cennet olsun.
Şehitlerimizin yakınlarına Allah sabır ve  metanet versin. Aziz Milletimizin Başı sağolsun.
Gazilerimize Acil şifalar diliyorum.
Rabbim, Milletimizi böyle acılardan korusun.