Merkezefendi Belediyesinin desteği ile  ilçe sınırlarındaki 18 okula ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ kazandırıldı. Kütüphanelerin toplu açılışı Valimiz Hasan Karahan'ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.
 
Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Kaymakamımız  Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Orhan Abalıoğlu, eşi Cedide Abalıoğlu ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, kütüphanelerin spor bir mantıkla projelendirilerek tasarlandığını söyleyerek, "Çocuklarımız bu kütüphanelerin içine girdiği zaman özgüvenle kitap okuyacak. Kütüphanelerimiz çocuklarımızın iştahlarını arttıracak şekilde hazırlandı. Burada en güzel şekilde ağırlanacaklar" dedi.
 
Denizli Valisi Hasan Karahan ise Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu'na eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Kütüphanelerin hayırlı olmasını dileyen Sayın Valimiz konuşmasında şu görüşlere yer verdi; "Güzel bir açılışla Merkezefendi Belediyemizin sağladığı imkânlarla 18 okulumuzda zenginleştirilmiş kütüphane kazandık. Emeği geçenlere katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Denizli’de gerek hayırseverlerimiz olsun gerekse yerel yönetimlerimiz olsun büyük bir yarış içerisinde. Eğitime destek kampanyası kapsamında ciddi destekleler sağlıyorlar. Bundan dolayı da bizler de mutluluk ve gurur duyuyoruz. Belediyemiz geçen hafta başka bir açılıştaydı. Her hafta başka bir kampanya ile başkanımız eğitim sezonunu tamamlayacak inşallah. Kütüphane hayırlı olsun. Kütüphaneler önemli.  Başkanımızın da dediği gibi kütüphanelerin önemine münasip orantılı bir estetik ya da pozitif anlamda özellikli binalarımız değil. Yeni kütüphanelerimiz inşallah örnek projelerle çok daha cazip şekilde inşa ediliyor ve edilecek. Kitap okuma maalesef artık bizim uzağına düştüğümüz, unuttuğumuz bir faaliyet dalıydı. Ama kitapsız olunmayacağı gibi kitap okumayınca da kitabın bir anlamı kalmıyor. Duvarların arasında kitapların bir hükmü yok. O kitapları ilk önce idrakimize sonra gönlümüze sokmadığımız sürece o kitaptaki yazılanların hiçbir anlamı yok. Özellikle imam hatipli kardeşlerimizden bu konuda daha bir hassas olmalarını rica ediyoruz. Bu konuda öncü olmalarını bekliyoruz. Bütün öğrencilerimizden kitap okumanın olmazsa olmaz eğitimde temel esas olduğunu bilmelerini istiyoruz. Okumadan kalkınmanın gelişmenin ilerlemenin mümkün olmadığını iyice anlamış olmamız gerekiyor. 18 kütüphanemiz okullarımıza, ilçemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun."
Denizli'nin eğitim başarısında önemli bir yerde olduğunu sözlerine ekleyen Vali Karahan, "Denizli eğitimde güzel yerlerde. Ama inşallah daha da güzel yerlere ulaşacak. Bu konuda ciddi bir çalışma ve gayret var. Ve bunun sonucunda başarı gelecektir. Emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür plaketi verdi. Sonrasında protokol üyeleri tarafından kütüphanelerin açılış kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri açılışın ardından yapılan kütüphaneyi gezerek bilgi aldılar.
 
Kütüphane kazandırılan 18 okul ise şu şekilde;
 
‘Adalet İlkokulu, Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Aydem Fen Lisesi, Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bereketli Kız İmam Hatip Ortaokulu, Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ekrem Başer İlkokulu, Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hilmi Özcan Anadolu Lisesi, Fatih İlkokulu, İşadamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mustafa Kulaklı Ortaokulu, Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi, Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi, Şemikler Ortaokulu, Vali Recep Yazcıoğlu İlkokulu, Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’