Makam Ziyareti
 
 
Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ali Baran beraberindeki öğretmenler ve öğrencilerle okullarının Avrupa Birliği projesi hakkında bilgi vermek için Kaymakamımız Şükrü Görücü’yü makamında ziyaret ettiler.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamımız, proje hakkında Merkez Müdürü Ali Baran’dan detaylı bilgi aldı.
 
Erasmus+ Mesleki Eğitim, Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi kapsamında, Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezinin motorlu araçlar teknolojisi alanında on altı öğrencisi ve iki refakatçi öğretmeni, 08.04.2018 – 21.04.2018 tarihleri arasında “08 Bilservice Huddinge” ve “Veho Bil Sverige AB” isimli işletmelerde "Diagnostik Cihazlarla Arıza Tespiti ve Bakım-Onarım Teknikleri Stajı" için İsveç’e gideceklerdir.
 
Katılımcı öğrencilerimiz staj süresince otomotiv sektöründeki çağdaş ve yenilikçi yöntemleri uygulama, Avrupa’daki otomotiv sektörünün işleyişini yakından izleme ve farklı eğitim seçeneklerine ulaşma fırsatlarını yakalayacaklardır. Ayrıca öğrencilerimizin yabancı dil ve iletişim becerilerini geliştirmeleri, girişimcilik, yeniliklere açık olma, kültürel hoşgörü, takım çalışması, iş disiplini gibi kişisel özellikler edinmeleri hedeflenmektedir.