Merkezefendi Kaymakamlığı Proje Ofisince koordine edilen ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla hayata geçirilecek olan Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Projelerde görev alan Okulların Müdürleri, Merkezefendi Kaymakamlığı proje ofisinde  görevli personeller  Kaymakamımız Şükrü Görücü’yü ziyaret ettiler.
 
Kaymakamımız Şükrü Görücü, Proje ofisince  koordine edilen projelerin amaçları ve süreçleri hakkında detaylı bilgi aldı.
 
Projeler arasında;
 
Bir Ses de Sen Ver Projesi: Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi ve  6 okulun  katılımlarıyla hazırlanan projede;
 
Dezavantajlı çocukların  sosyalleşmesi sağlanarak özgüvelerinin gelişmesi, topluma daha faydalı bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Projede,  Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri tarafından koroda şarkı söyleme becerisi kazandırmak için   öğrencilere eğitim verilecektir.
 
Bir diğer proje olan Farkındalığı Farket Projesi:  Merkezefendi Kaymakamlığı ve Merkezefendi Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan projede;
 
Son yıllarda, Ülkemizde  çocuk istismarına olan ilgi ve farkındalığın yeterli olmamasından dolayı bulunduğumuz kurumlardan başlayarak çocuk istismarı ve tiplerini tanıyarak rehber ögretmenler öncülügünde tüm ögretmenlerimizi bilgilendirmek, istismarla karşılaşıldığında nasıl bir yol haritası izleneceğine dair egitimlerin verilmesi hedeflenmektedir.